Arama motoru yükseltmek ( SEO ) nedir?

Belirli anahtar kelimelerle aratıldığında sitenizin daha yukarıda gözükmesini Arama motoru SEO sistemi sağlar.

Web sitenizin sıralama durumunu iyileştirmek amacı ile yapılan arama motoru optimizasyonudur. SEOda dikkat edilmesi gereken bir çok nokta vardır. anahtar kelimelerin doğur yerleştirilmesi , kullanıcıların arattığı kelimeleri düşene bilmek ve seonun tasarımını ona göre yapmak gereklidir.

Site içi optimizasyon , özgün ve nitelikli içerikler , sosyal medyanın etkin kullanılması google değil kullanıcı dostu site kurulması, rakiplerin analizi ve sitenizde olup olmaması gerekenlerin tespiti.

Arama motorlarına müşteriler kendi anahtar kelimelerini giriyor ve en üst sırada olanlar kullanıcının karşısına çıkıyor. Eğer sizin siteniz üst sıralarda değilse müşterilerinize ulaşmanız daha da zorlaşacaktır.
kullanıcıların ürün marka veya kelime arattığında sizin firmanıza ulaşması için SEO yazısının çok iyi olması gereklidir. Makale yazımı ne kadar iyiyse Google de o kadar yukarılara çıkarsınız.
Seotasarımı yaparken metin , içerik , bağlantılar , sayfa başlıkları ve sitenin html kodunda bulunup bilgileri bulup çalışır , olamadan siteniz bulunamaz .

,
Önceki yazı
Web Sitesi Tasarımı nda Olması Gereken 7 Özellik
Sonraki yazı
Domain Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü